اگر به ما بگویند یک خانه را بکش معمولا یک خانه با یک دودش بالا آن طراحی میکنیم. این دودکش نشانه پخت و پز است و نشانه اهمیت آشپزخانه در خانه است. چیدمان هر آشپزخانه اصولی دارد. جزیره نقش زیادی در دکوراسیون خانه دارد. در این مقاله قصد داریم جدیدترین مدل جزیره آشپزخانه را مورد بررسی قرار دهیم.

 

آشپزخانه ال شکل و جزیره آن چیست؟

درمعماری چیدمان ال الویت دارد و از مقوله مهمی به شمار می آید.  ضمن اینکه در چنین سبک چیدمان آشپزخانه، فضای کافی برای رفت و آمد و پخت و پز نیز فراهم شده است. بنابراین انتخاب دکوراسیون آشپزخانه ال شکل، باعث فراخی و دلبازی محیط می‌شود. از این رو برای طراحی داخلی آشپزخانه پیشنهاد می‌شود.

 

جزیره آشپزخانه ال به چه شکل است؟

معمولا برای این نوع آشپزخانه از یک جزیره به همراه میز غذا خوری کوچک برای ایجاد فضای مطلوب استفاده می‌شود که سطح کاری را برای انجام فعالیت های آشپزی و پخت و پز یا میل کردن غذا ایجاد می‌کند. زیرا در این آشپزخانه با توجه به فرم ال شکل آن و همانطور که از اسمش پیدا است، محیط آشپزخانه فضایی است بین دو دیوار متقاطع که اضلاع آن بسته به فضای موجود متفاوت است. کابينت جزيره به سادگي در طراحي آشپزخانه‌هاي ال جاي مي‌گيرد و مهم نيست اضلاع آن هم‌اندازه باشد يا خیر. وجود جزیره نه‌ تنها آشپزخانه‌ای با فضای کافی و موردنیاز در اختیارتان قرار می‌دهد، بلکه با داشتن چند کابینت اضافی می‌تواند به شما مکان بیشتری برای جای ظروف ارائه دهد. درحالی‌ که آشپزخانه شما به نظر زیبا نمی‌رسد، طرح جزیره برای آشپزخانه‌های بزرگ و متوسط می‌تواند شگفت‌انگیز باشد.

 

آشپزخانه یو “U” شکل و جزیره آن به چه شکل است؟

در واقع پلان آشپزخانه یو “U” شکل برای فضایی مناسب است که در آن می‌توانید از سه دیوار برای جایگذاری کابینت به میزان بسیاری استفاده کنید. به همین دلیل این طرح در آشپزخانه های بزرگ بهتر عمل می‌کند اما می‌توان در آشپزخانه هایی با ابعاد کوچک و یا متوسط نیز از این مدل استفاده نمود. فقط کافیست سه دیوار در آشپزخانه را بتوانید به طراحی اختصاص دهید. آشپزخانه U شکل مناسب ترین حالت برای اجرای کابینت کلاسیک (کابینت چوبی، کابینت ممبران و روکش چوب) است.

در آشپزخانه U یو شکل به شرطی که عرض مناسب وجود داشته باشد استفاده از جزیره می‌تواند سطح پیشخوان بیشتری را برای کار و آشپزی ایجاد نماید. آشپزخانه U شکل انعطاف‌پذيري زيادي دارد و صفحه روي کابينت و وسايل آشپزخانه در امتداد سه ديوار (دو ديوار موازي و يک ديوار در وسط) آشپزخانه چیدمان می‌شوند.
همچنین کابینت های شبه جزیره از انواع مدل های مناسب برای آشپزخانه های یو شکل محسوب می‌شوند که اگر امکان وجود جزیره در آشپزخانه وجود ندارد می‌توانید از کابینت های شبه جزیره برای دکور زیباتر و کارایی بیشتر آشپزخانه استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =